Голова Верховної Ради підписав закон про мову

im-6032435722724100561309794061443640579325952o

Верховна Рада відхилила всі постанови про скасування голосування за закон про функціонування української мови як державної, чим розблокувала шлях до його підписання.

Спочатку, після перерви Андрій Парубій надав слово для виступу авторам постанов щодо скасування голосування за мовний закон – депутатам від Опозиційного блоку Вадиму Новинському, Нестору Шуфричу, Олександру Долженкову, Михайлові Папієву. Нардепи стверджували, що начебто під час голосування за мовний закон у сесійній залі було кнопкодавство – за їх словами проголосували картки багатьох їх колег, котрі не були присутні в сесійній залі, що остаточний текст закону було роздано депутатам, коли ще розглядалися поправки до нього. Парламентарі посилалися на статті 10 та 11 Конституції України, згідно з якими держава забезпечує захист та розвиток етнічної, культурної, релігійної та мовної самобутності національних меншин, вільний розвиток російської мови та мов нацменшин.

Голова Регламентного комітету Павло Пинзеник поінформував, що комітет рекомендував парламенту визначитися щодо підтримки чи непідтримки внесених проектів постанов голосуванням у сесійній залі.

Голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький наголосив: у різні часи репресії та знищення українців відбувалося саме через те, що вони були носіями української мови. Він запевнив, що всі засідання комітету відбувалися відповідно до Регламенту.

«Шалена критика мовного закону – то фейки російської пропаганди», - стверджував Роман Семенуха («Самопоміч»).
Олег Барна (фракція Блоку Петра Порошенка) порадив усім критикам мовного закону просілдувати по маршруту: «Чемодан. Вокзал. Росія».

Зрештою, голосуванням у сесійній залі всі проекти постанов були відхилені. Вони набрали лише близько 30 голосів, що відкрило шлях до підписання Закону.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій прямо на парламентській трибуні підписав мовний закон і заявив, що передає його на підпис Президентові.

Ухвалений закон гарантує позиції української мови у державному управлінні, сфері послуг, освіті й медіа. Передбачена відповідальність посадовців за незнання мови, але вона діятиме лише через три роки від дати ухвалення закону.

При цьому закон не обмежує приватного спілкування всіма мовами та вільного вживання мов національних меншин, заявляють його співавтори в уряді та парламенті.

Оставьте свой комментарий

0 / 2500 Ограничение символов
Размер текста должен быть меньше 2500 символов
  • Комментарии не найдены