У морському трибуналі ООН заперечили звинувачення РФ проти українських суден

ff634e46-751c-40c5-b389-710548f7d024w1023r1s

У Міжнародному трибуналі ООН з морського права українські адвокати заперечили твердження Російської федерації щодо нібито провокативної поведінки українських суден біля Керченської протоки 25 листопада 2018 року.

Про це заявив адвокат Джонатан Гімблет під час слухань щодо захоплення українських моряків Росією у Міжнародному трибуналі ООН з морського права в Гамбурзі.

Гімблет відкинув російські звинувачення, що українські кораблі нібито "таємно вторглися" в російські територіальні води. Він послався на те, що раніше українські судна вже проходили Керченську протоку і все миналось без інцидентів.

"За два місяці до того інші українські судна проходили аналогічним маршрутом - з української Одеси до українського Бердянська", - зазначив Гімблет, продемонструвавши мапу маршруту.

Крім цього у своєму виступі він заперечив, що на борту бронекатера "Нікополь" нібито виявили документи, згідно з якими українські екіпажі мали наказ саме приховано пройти через Керченську протоку.

Пан Гімблет також спростував російське звинувачення щодо нібито"провокативних дій" українських суден. Представинки РФ заявили що нібито "Нікополь" та "Бердянськ" були у стані бойової готовності і загрожували російським суднам.

"Припущення, що ці два маленькі і легкоозброєні катери могли створювати загрозу… не  викликають довіри", - сказав Гімблет.

При цьому пан адвокат наголосив на тому, що РФ сама перекрила Керченську протоку, розмістивши там танкер.

"Навіть якби ці звинувачення були правдивими, а це не так, факти свідчать про чітке порушення Росією  Конвенції (ООН з морського права)", - додав адвокат.

Нагадаємо, у п’ятницю, 10 травня, у Міжнародному трибуналі ООН з морського права в Гамбурзі розпочалися відкриті слухання у справі нападу РФ на українські кораблі та захоплення українських моряків.

Під час слухань Україна звинуватила РФ у порушенні імунітету військових суден.

У рамках поданої скарги Україна вимагає застосувати тимчасові заходи щодо РФ, метою яких має бути звільнення українських військових та кораблів.

За підсумками сьогоднішнього засідання трибунал не виноситиме рішення. Очікується, що вирок трибуналом буде проголошено приблизно за два тижні.

Оставьте свой комментарий

0 / 2500 Ограничение символов
Размер текста должен быть меньше 2500 символов
  • Комментарии не найдены