Кабінет міністів має план «Б» на випадок блокування Росією роботи української ГТС

1408441386

Уряд має план «Б» на випадок, якщо Російська Федерація продовжить блокувати роботу української газотранспортної системи та відмовиться підписувати нову угоду про транзит.

Про це під час Години запитань до уряду розповів Прем'єр-міністр України, Володимир Гройсман.

«Для нас зрозуміло, що Росія використовуватиме усі можливості для блокування роботи української ГТС. Ми маємо все зробити для того, щоб відповідати європейському законодавству та бути інтегрованим у енергетичну систему ЄС. Для цього потрібно пройти сертифікацію», — сказав Гройсман.

Він нагадав, що в умовах нового контракту з менеджментом Нафтогазу, уряд поставив умови керівництву компанії у тому числі по питанню продовження транзиту, та сертифікації нашої ГТС. Це буде враховано як показник ефективності менеджменту.

Також було додано, що важливою задачею є відокремлення ГТС в окрему юридичну структуру.

Він зауважив, що план з відокремлення ГТС був затверджений 1 липня 2016 року.

«Що стосується змін до угоди, то ми отримали буквально нещодавно рішення Єврокомісії, зараз проходимо внутрішні процедури щодо поглиблення інтеграції в енергетиці між Україною та ЄС», — сказав Гройсман.

Як відомо, контракт між Нафтогазом і російським Газпромом щодо транзиту газу закінчується в кінці 2019 року.

Єврокомісія вже підготувала свою позицію щодо порядку та умов здійснення транзиту російського газу територією України після 2019 року. Згідно з пропозицією ЄК, новий контракт на транзит газу має бути довготривалим – на 10 або більше років – і передбачати такі обсяги, які могли б зацікавити європейського інвестора з високою репутацією.

Оставьте свой комментарий

0 / 2500 Ограничение символов
Размер текста должен быть меньше 2500 символов
  • Комментарии не найдены