В ООН підтвердили, що захоплених Росією українських моряків можна вважати військовополоненими

a36b220c-0e22-4397-a2f6-76dcacf125e6w1023r1s

Управління верховного комісара ООН із прав людини опублікувало доповідь про ситуацію в Україні  з 16 листопада 2018 року по 15 лютого 2019 року. В документі йдеться про те, що Російська федерація, яка окупувала Крим, досі не надала Управлінню Організації Об’єднаних Націй доступ на півострів всупереч резолюціям Генеральної Асамблеї ООН, зокрема щодо територіальної цілісності України.

Чере це Управління верховного комісара ООН вимушене відстежувати ситуацію з правами людини на півострові з материкової частини України.

«Російська Федерація, усупереч міжнародному гуманітарному праву, яке використовують щодо держави-окупанта, продовжує застосовувати свої закони, результатом чого є тяжкі порушення прав людини, які непропорційно сильно впливають на кримських татар»,– зазначили представники ООН.

В доповіді, загується і про Українськиї морік яких незаконно захопила та утримує РФ. Представники Організації Об'єднаних націй наголосили, що як військовополонені, захоплені Росією біля Керченської протоки українські моряки, перебувають під захистом Женевської конвенції.

Нагадаємо, що 25-го листопада 2018 року у районі Керченської протоки прикордонний корабель РФ протаранив буксир українських військових. Після чого відкрила вогонь по наших суднах. Віськові агресорів захопили 3 українських кораблі та захопила 24-х українських моряків, що були їх екупажем. Після цього в окупованому Криму суд кинув їх за грати. Через деякий час їх вивезли у до московських СІЗО. Усі українські моряки заявили слідству в РФ, що є військовополоненими. Те саме заявила Україна та її союзники. Згідно із Женевською конвенцією РФ має негайно їх звільнити та поврнути в Україну.

Оставьте свой комментарий

0 / 2500 Ограничение символов
Размер текста должен быть меньше 2500 символов
  • Комментарии не найдены