Рада передала КС законопроект про перейменування Дніпропетровської області

p10501991

Верховна Рада прийняла рішення влючити до порядку денного наступної сесії законопроект про зміни до Конституції щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську, а також направила його на перевірку до Конституційного Суду.

 За проект постанови 9310-1/П «Про включення до порядку денного десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання законопроекту про внесення змін до статті 133 Конституції України (щодо перейменування Дніпропетровської області) і про його направлення до Конституційного Суду України» проголосувало 240 Народних депутатів України.

Один з авторів законопроекту, позафракційний народний депутат Андрій Денисенко, який презентував у залі ВРУ законопроект, відзначив, що питання перейменування Дніпропетровської області на Січеславську відбувалось за учатю громади області і отримало підтримку Громадської ради при Обласній державній адміністрації і Громадської ради при міському голові Дніпра. Денисенко також нагадав, що понад 60 громадських організацій звернулися до кожного з народних депутатів із закликом підтримати законопроект 9310-1.

«Це історичний компроміс. Щоб, з одного боку, сучасна концепція - Дніпро (назва обласного центру - ред.) співіснувала з історичною концепцією, яка нас поєднує з добою Української народної республіки і з добою козаччини. Ні для кого не секрет, що Січеслав - це одна з історичних назв обласного центру, яка завжди друга в рейтингу після Дніпра, підтримується громадськістю, саме так називався тодішній губернський центр у добу Української народної республіки», - наголосив Денисенко.

Окрім цього на підтримку саме такого варіанту перейменування висловились міністр культури Євген Нищук, міністр інфраструктури Володимир Омелян, третій Президент України Віктор Ющенко, письменники Оксана Забужко, Сергій Жадан, музикант Олег Скрипка, акторка Ірма Вітовська.

Оставьте свой комментарий

0 / 2500 Ограничение символов
Размер текста должен быть меньше 2500 символов
  • Комментарии не найдены