Рада ухвалила закон «Про прилеглу зону України»

20konst11

Верховна Рада ухвалила вцілому закон «Про прилеглу зону України», який дозволить розширити контроль у Чорному морі на 12 морських миль.

Законопроект підтримали 244 депутати.

«Прийняття закону дозволить розширити контрольовану територію на морі на 12 морських миль, створить підстави для суттєвого скорочення контрабандного трафіку у Чорному морі, попередить випадки порушення державного кордону, позитивно вплине на безпекову ситуацію в регіоні та забезпечення економічного суверенітету України», — йдеться у пояснювальній записці до документу.

Закон прийнятий згідно із положеннями конвенції Організації Об’єднаних Націй з морського права, яка передбачає можливість для держави створювати прилеглу зону. В ній прибережні держави можуть здійснювати контроль для запобігання митним, фіскальним чи імміграційним порушенням. Крім того Україна має оберігати затонулі архіологічні та історичні об’єкти у межах цих вод.

Без ухвалення окремого закону Україна не могла контролювати прилеглу зону та карати за порушення, адже прилегла зона не є ані зоною суверенітету України, ані її зоною юрисдикції, йдеться у пояснювальній записці.

Визначення Україною правового статусу прилеглої зони України не означає, що вона привласнює собі частину Чорного моря. Це означає, що вона розширює контроль на більшій території моря, яка прилегла до її територіальних вод.

Оставьте свой комментарий

0 / 2500 Ограничение символов
Размер текста должен быть меньше 2500 символов
  • Комментарии не найдены