Уряд схвалив реформу середньої освіти

t11-1

Кабінет міністрів України на засіданні 13 березня підтримав передачу законопроекту про реформу середньої освіти до Верховної ради. Сьогоджні ж проект реформи був презентований міністром освіти і науки Лілією Гриневич.

Автори реформи пропонують запровидити так звані індивідуальні освітні траєкторії для дітей якні не відвідують школи через інвалідність або обрали домашнє навчання. Для таких учнів пропонують розробляти індивідуальний навчальний план і проводити річне оцінювання для підтвердження рівня знань.

Окрім цього у школі можна буде обирати частину предметів за бажанням. Після реформи в школах з'являться межкласні групи для вивчення обраних дисциплін.

Для педагогів передбачено розширення автономії у розробці навчальних програм, систем оцінювання та підвищенні кваліфікації за рахунок держави. Також законопроектом пропонується ввести збільшені доплати за завідування ресурсними кімнатами, кабінетами інформатики та спортивними залами. Вчителі, окрім іншого, будуть проходити педагогічну інтернатуру і курси з надання першої допомоги.

Батьки зможуть брати участь у виборі директора школи, проте сам конкурс буде проводитися на незалежній основі.

Що до питань мов національних меншин, в уряді пропонують впровадити тристоронню модель навчання мовою національних меншин. Наприклад, кримські татари зможуть навчатися рідною мовою до 11 (12) класу разом з ґрунтовним вивченням української мови. Закарпатські угорці в початковій школі будуть навчатися рідною мовою поряд з українською. З п'ятого класу не менше 20% навчального часу має викладатися українською з збільшенням до не менш 40% у 9 класі (в старших класах не менше 60%).

Для російськомовного населення передбачається, що не менше 80% навчального часу буде викладатися українською мовою вже з п'ятого класу.