Париж може піти проти Берліна у питанні «Північного потоку-2»

gettyimages1060215214merkelmakronputin1

Франція, завтра, 8-го лютого має намір підтримати зміну правил Євросоюзу з експлуатації газопроводів, через яку майбутнє проекту «Північний потік-2» опиниться під питання.

Про це повідомляє німецька газета «Süddeutsche Zeitung» з посиланням на джерела у французьких урядових колах.

«Франція несподівано протиставляє себе Німеччині перед важливим рішенням енергетичної політики: на запланованому на п'ятницю голосуванні ЄС, який прийме рішення про майбутнє спірного проекту газопроводу Nord Stream 2, Франція виступатиме проти проекту», - Пишуть журналісти у статті.

Журналісти вказують, на те що проект російського «Газпрому», який підтримує уряд Німеччини, додсть «стратегічні проблеми» в напружені відносини Європи та Москви.

«Ми не хочемо збільшувати нашу залежність від Росії і тим самим завдавати шкоди інтересам країн ЄС, таких як Польща і Словаччина», - заявив співрозмовник видання.

Голосування пропонує делегатам переглянути так звану газову директиву (Третього енергопакету). Уряд ФРН виступає проти змін правил ЄС які нададуть Європейській комісії можливості впливу на «Північний потік 2». Брюссель має намір використовувати директиву, щоб гарантувати, що строгі правила для трубопроводів в межах ЄС також застосовувалися до газопроводів за його межами. Так, експлуатація магістралей та подача природного газу в трубопроводи повинні бути чітко розділені, тоді як «Газпром» тримає в руках обидва напрямки.

Щоб запобігти блокаді трубопроводу, федеральний уряд серйозно покладається на Францію, щоб можна було створити «блокуючу меншість» при голосуванні. Німеччина вважає своїми союзниками  в даному питанні Нідерланди, Бельгію, Австрію, Грецію та Кіпр. Однак цієї кількості прихильників недостатньо. Без підтримки Парижа федеральному уряду при голосуванні буде складно реалізувати свої наміри, йому доведеться заручитися підтримкою інших країн ЄС, йдеться у статті.

Джерела в Парижі кажуть, що схилити французьку сторону на користь ФРН може особисте втручання президента Еммануеля Макрона, якого з канцлером Ангелою Меркель пов'язують дружні стосунки.

Офіційного підтвердження такої позиції газеті отримати не вдалося.

Оставьте свой комментарий

0 / 2500 Ограничение символов
Размер текста должен быть меньше 2500 символов
  • Комментарии не найдены