Лукашенко заявив, що Росія «викручує руки» Білорусі

148298020114656197921-1024x681

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що дії офіційної Москви можна провіняти із санкціями. Мова йде про обмеження, які закривають російський ринок для частини білоруських товарів.

 «Там уже знахабніли настільки, що починають нам викручувати руки», – цитує Лукашенка агентство «Белта».

Президент Білорусі також наголосив, що Нафтопроводи, які йдуть по території Білорусі, і якими користується РФ, частково у аварійному стані. Півтора року тому білоруська влада провела їхній ремонт, не перекриваючи поставки, щоб Росія не зазнала збитків.

Нагадуючи про це пан Лукашенко заявив, що Москва не відповідає на добре ставлення Мінська.

«Добро, яке ми робимо для Російської Федерації, нам обертається постійно злом», – заявив Лукашенко.

Раніше цього тижня Россільгоспнагляд оголосив про тимчасові обмеження на постачання яблук і груш з Білорусі начебто через підроблені фітосанітарні сертифікати.

Це не перший випадок, коли відомство вдається до таких заходів. У 2011-2013 Россільгоспнагляд забороняв до возу продукти з України, начебто через невідповідність російським стадартам.

У Кремлі заявили, що Росія з розумінням ставиться до емоційних заяв президента Білорусі. Однак у Москві вважають, що тональність цих заяв мала б більше відповідати союзницькому характеру відносин двох країн, заявив речник президента Росії Дмитро Пєсков.

Раніше Олександр Лукашенко назвав «нісенітницею» розмови про те, що Росія «годує» Білорусь. За словами Лукашенка, дії Росії призвели до того, що Мінськ змушений розширювати співпрацю з Заходом. При цьому президент Білорусі зазначив, що, якщо б економічні відносини з Росією були «нормальними», не було б необхідності і в домовленостях із ЄС.

Оставьте свой комментарий

0 / 2500 Ограничение символов
Размер текста должен быть меньше 2500 символов
  • Комментарии не найдены