Ув’язненого у РФ українця Клиха перевіряють на онкомаркери

106056

Ув’язненого у Російській федерації політичного в’язня українця Станіслава Клиха, перевіряють на наявність у нього онкологічних захворювань, про це написала на своїй сторінці у Facebook правозахисниця Тетяна Щур.

«Щойно від нього з ЛІУ-3 (Челябінськ) вийшов адвокат, який працює за договором з Уральською правозахисною групою. Стас виглядає непогано, каже, що все у нього нормально. У порівнянні з в’язницею – набагато краще. Своє довге перебування в лікувальному (не психіатричній) закладі пояснює тим, що, на його прохання, лікарі його перевіряють на онкомаркери», – написала правозахисниця.

За її словами, Клих розміщений у окремій палаті, та турбується за стан своїх батьків.

Іенформацію про його нинішгній стан їм та консулу вже передано.

Нагадаємо, що на початку січня Уповноважена з прав людини в РФ Тетяна Москалькова повідомила омбудсмену України Людмилі Денісовій, що Станіславу Клиху нібито зробили усі необхідні аналізи, і «діагноз раку, який він підозрює у себе, не підтверджується».

Станіслава Клиха затримали на території РФ у 2014-му році та звинуватили у участі в бойових діях проти російських урядових військ під час так званої «Першої чеченської війни» взимку 1994–1995 років, а також у вбивстві російських солдатів. Окрім Клиха по цій справі проходив іще один українець – Микола Карпюк. Клих заявляє, що він невинний. Його родина й друзі наполягають, що засуджений ніколи не був у Чечні. Однак 26-го травня 2016 року суд у російській республіці Чечня засудив Клиха до 20 років позбавлення волі. Восени 2016-го року Верховний суд Російської федерації відхилив апеляцію захисту на вирок. Під час процесу Клих наголошував, що був захоплений російськими силовиками незаконно, а свідчення і признання російські слідчі отримали від нього під тортурами.

Про проблеми зі здоров’ям, зокрема з психічним станом Станіслава Клиха через значний психологічний тиск за ґратами в Росії, неодноразово повідомляли адвокати й правозахисники. Останнім часом Клих також сам скаржився на сильний біль у серці, нирках, печінці, на проблеми з ногами і підозрював імовірне захворювання на рак шкіри.

Оставьте свой комментарий

0 / 2500 Ограничение символов
Размер текста должен быть меньше 2500 символов
  • Комментарии не найдены