Російська влада перешкоджає належному захисту полонених українських моряків

917951

Органи державної влади і посадові особи у Російській Федерації чинять перешкоди для захисників захоплених російськими силовиками українських моряків, про це пише російський адвокат Микола Полозов. Він є координатором роботи адвокатів-захисників зо ведуть справу захоплених Росією українських моряків. Він особисто відповідає за захист капітана артилерійського катера «Бердянськ» Дениса Гриценка.

«Вранці здав на ім’я начальника СІЗО заяву про допуск до підзахисного Дениса Гриценка. Система працює в односторонньому режимі. Документи здаються в віконце. Можуть передзвонити і повідомити про рішення, а можуть не передзвонювати і відповісти через місяць поштою. У слідчому управлінні ФСБ не приймають будь-які заяви від адвокатів і перенаправляють в загальну приймальню ФСБ на Луб’янці. Сьогодні я подам заяву і туди», – написав Полозов у Facebook 3 грудня.

Він заявив, що російські правоохоронці на надають інформації про те, кого призначено слідчим у справі, та чи передано матеріали кримінальної справи з анексованого Криму до суду у Москві.

Полозов нагадав, що ще 27 листопада всім 24 захопленим морякам висунули звинувачення за статтею «незаконний перетин кордону Росії».

Після рішень суду, Полонених доставили з Криму до Росії, до Москви: 21 із них направлені до слідчого ізолятора «Лефортово», ще троє знаходяться у медчастині ізолятора «Матроська тиша». При цьому на даний момент за тиждень утримання полонених моряків Російська федерація жодного разу не дозволила відвідати їх українським консульським працівникам чи захисникам прав людини.

При цьому, Європейський суд із прав людини 30 листопада повідомив про своє рішення у зв’язку з новим, уже п’ятим міждержавним позовом України до Росії, що Росія до 3 грудня зобов’язана відповісти на запитання: чи позбавлені офіцери і матроси з українських кораблів волі, і, якщо так, на яких підставах їх утримують; чи є серед них поранені, і, якщо так, хто вони, які їхні поранення і яку медичну допомогу вони отримали. Росія також має обґрунтувати відповіді належними документами.

Оставьте свой комментарий

0 / 2500 Ограничение символов
Размер текста должен быть меньше 2500 символов
  • Комментарии не найдены