Сенат США не підтримав санкції проти «Північного потоку-2», запропоновані республіканцями
Прихильникам санкцій проти компанії-оператора газопроводу «Північний потік-2» та інших фірм, що мають відношення до експлуатації і сертифікації газопроводу, не вистачило п’яти голосів для схвалення відповідного законопроєкту Сенатом США.
Законопроєкт, запропонований сенатором-республіканцем Тедом Крузом, був відхилений в результаті голосування. За документ проголосували 55 сенаторів, проти – 44.
Серед тих, хто проголосував проти – сенатори-демократи, які заявили, що законопроєкт Круза зашкодить відносинам із Німеччиною в той час, коли США намагаються виступити єдиним фронтом проти Росії та нарощування її військ біля кордону з Україною, підкреслює Радіо Свобода.
Круз сказав, що голосування 55 проти 44 показало, що більшість сенаторів підтримують швидкі дії щодо газопроводу.
«Лише негайне введення санкцій може змінити розрахунок Путіна, зупинити вторгнення в Україну і зняти екзистенційну загрозу, яку становить «Північний потік-2», – сказав Круз.
При цьому за законопроєкт, який змусив би адміністрацію Джо Байдена запровадити санкції всупереч бажанню президента, проголосували і кілька сенаторів-демократів.
Водночас демократи внесли до Сенату власний законопроєкт, який передбачає санкції проти президента Росії Володимира Путіна, його найближчого оточення, провідних російських фінансових інституцій у разі нападу Росії на Україну. Час розгляду цього законопроєкту наразі невідомий.
Незважаючи на розбіжності щодо санкцій проти оператора «Північного потоку-2», переважна більшість американських сенаторів виступили проти цього проєкту, вважаючи, що він дасть Кремлю новий інструмент тиску на європейські країни.