Мільярд дерев посадили, президентський університет збудували, на черзі — 7 супутників та космодром
Урядовий комітет схвалив законопроєкт про затвердження космічної програми України на 2021 – 2025 роки. Документ передбачає чимало інновацій, зокрема створення українського космодрому та запуск семи супутників.
У Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості України запевнили, що прийняття законопроєкту дозволить розв’язати актуальні завдання. Мовиться не лише про науково-технічні, але й про соціально-економічні, екологічні та безпекові сфери.
За словами профільного міністра Олега Уруського, програма ставить за мету:
- створення космічних систем спостереження Землі;
- впровадження космічних технологій на ринку послуг;
- створення ракетно-космічної техніки;
- наукові дослідження у сфері космічної діяльності.
Очікується, що впроваджені зміни сприятимуть розробці новітніх приладів та засобів для участі в міжнародних проєктах, зокрема у дослідженні Місяця. Планують також розширити співпрацю України з Європейським космічним агентством та у перспективі – стати його учасником.
Законопроєкт ще мають погодити в Мінфіні та передати в Кабмін. Згодом його розгляне Верховна Рада України, зазначає 24TV.
Урядовий комітет схвалив і проєкт про перетворення державних підприємств космічної галузі в акціонерні товариства. Передбачається, що такі зміни «оздоровлять» український ринок.
Голова державного космічного агентства України Володимир Тафтай в інтерв’ю одному з українських телеканалів більш детально розповів про космічну програму до 2025 року. Серед іншого, планують створити український космодром та угрупування із 7 супутників.
До жовтня 2021 року сподіваються виготовити супутник «Січ-2-30». У грудні 2021 року мають намір його запустити на орбіту за допомогою SpaceX.
Буде ще 6 супутників. Вони орієнтуватимуться на дистанційне зондування Землі.
Головне завдання супутників – фотографування поверхні планети з космосу. Цілі такої діяльності дуже різноманітні:
- оборона;
- економічна безпека;
- раннє виявлення природних катаклізмів;
- моніторинг за використанням ресурсів.
За допомогою супутників можна попередити ворожі військові дії. Окрім цього – запобігти несанкціонованим вирубкам лісів чи використанню водних ресурсів тощо.
Загальні витрати на реалізацію космічної програми становлять 15 мільярдів гривень на 5 років. Це близько 3 мільярдів гривень з держбюджету щороку. У програму включили також окремі інвестиційні проєкти, які реалізуватимуть за гроші інвесторів та замовників.