Україна звернулась до Європейського суду з прав людини, щодо взятих у полон Російською федерацією моряків

058594ddefe854bc6fe2990b358e9266f88351be1

Міністерство юстиції України рапортує, що вони звернулись від імені Кабінету міністрів до Європейського суду з прав людини з вимогою допомогти з негайним звільненням незаконно захоплених в полон Російською федерацією українських моряків.

Про це повідомив глава мін'юсту Павло Петренко на засіданні Кабінету міністрів у середу.

«Ми звернулися від імені уряду до ЄСПЛ з вимогою застосувати 39-е правило, це негайне рішення про звільнення незаконно захоплених українських громадян на території РФ», - зазначив міністр.

Він наголошує, що за нормами міжнародного морського права українські моряки є військовополоненими, а через це до них не можуть бути застосовані норми російського кримінального права. Вони підпадають під захист і відповідальність положень закладених Женевськими конвенціями.

Також міністр наголосив, що уряд має виділити військовополоненим і їх сім'ям фінансову допомогу.

«Я думаю, що нам треба невідкладно, буквально протягом декількох днів, прийняти рішення щодо забезпечення фінансування витрат на адвокатів, які потрібні сім'ям, які представляють інтереси наших військових на території окупанта. Зі свого боку ми, як Міністерство юстиції, подаватимемо й безкоштовну допомога і при необхідності знайдемо людей, які так само будуть допомагати нашим хлопцям в цій ситуації», - заявив Петренко.


Оставьте свой комментарий

0 / 2500 Ограничение символов
Размер текста должен быть меньше 2500 символов
  • Комментарии не найдены