Україна піднялася на 10 позицій в рейтингу сприйняття корупції

what-is-cpi

Україна за підсумками 2018 року поліпшила позиції у рейтингу сприйняття корупції на 10 сходинок, посівши 120 місце серед 180 країн. Водночас, рівень корупції в Україні залишається найгіршим у Європі після Росії.

Про це йдеться дослідження «Індекс сприйняття корупції-2018» антикорупційної організації Transparency International.

Україна із 32-ма балами змогла обійти Російську Федерацію у якої набралось лише 28 балів. Варто зазначити, що сусідні держави мають вищі оцінки: Польща —60, Словаччина – 50, Румунія — 47, Угорщина — 46, Білорусь — 44, Молдова — 33 балів, йдеться у повідомленні.

«Такий результат не відповідає задекларованим нашою країною прагненням до швидкої євроінтеграції, реформ та очищення від корупції всіх сфер життя. Якщо ситуація з корупцією в Україні продовжить змінюватися такими темпами, то наздоганяти ту ж таки Польщу доведеться не одне десятиліття. Влада повинна, а громадянське суспільство давно готове подвоїти зусилля на цьому шляху», — прокоментував виконавчий директор Transparency International Андрій Боровик.

Індекс сприйняття корупції –показник, який розраховує з 1995 року міжнародна організація Transparency International. Сама організація при цьому не проводить власних опитувань. Індекс виводять обчислюючи результати 13 досліджень авторитетних міжнародних установ і дослідницьких центрів.

Автори рейтенгу зазначають, що ключовим показником Індексу є кількість балів, а не місце в рейтингу. Мінімальна оцінка у 0 балів означає, що корупція фактично підміняє собою державу, а максимальна 100 балів дає змогу говорити, що корупція майже відсутня в житті суспільства. Індекс оцінює корупцію лише в державному секторі.


Оставьте свой комментарий

0 / 2500 Ограничение символов
Размер текста должен быть меньше 2500 символов
  • Комментарии не найдены