У Німеччині запропонували новий план по Донбасу

renataalt1625b300

Член зовнішньополітичного комітету німецького бундестагу від фракції Вільна демократична партія, Рената Альт пропонує втілити додаткові заходи, які на її думку, допоможуть зрушити з мертвої точки процес врегулювання війни на сході України.

Пропозиції фракція винесла у вигляді проекту резолюції, аби їх обговорити у рамках зовнішньополітичного комітету бундестагу, а також залучити до обговорення експертів.

В першу чергу, на думку пані Альт, необхідно доповнити мінські угоди термінами і пріоритетами. В якості прикладів вона акценутє увагу на відсутності у тексті термінів реалізації тих чи інших заходів, а також вважає, що необхідно конкретизувати наслідки у разі неприйняття взятих зобов’язань. Політик такж зауважує, що немає розподілу пріоритетів.

 "У нинішньому стані все однаково важливо, - зазначила вона, - і відведення озброєнь, і вибори, і обмін військовополоненими".

Саме це і завело, на думку Альт, ситуацію в глухий кут, з якого жодна сторна не здата вийти самостійно.

"Місія "блакитних касок повинна забезпечити дотримання режиму припинення вогню"- заявила Альт.

Наступним кроком, на думку пані Альт, повинна стати заміна урядів самопроголошених республік "ДНР" і "ЛНР" перехідною цивільною міжнародною адміністрацією. В її завдання входила б підготовка і проведення вільних виборів на цих територіях. Виконання поліцейських функцій і завдань з охорони кордону могла б частково взяти на себе місія Євросоюзу.

"Необхідний оперативний підрозділ, який би разом з українською поліцією забезпечував підтримання громадського порядку. Це дозволило б підвищити довіру жителів сходу України до державних правоохоронних органів", - пояснила Альт.

На європейську місію вона покладає навіть більше надій, ніж на "блакитні каски", оскільки в ЄС, на відміну від Ради Безпеки ООН, ні в кого немає права вето.


Оставьте свой комментарий

0 / 2500 Ограничение символов
Размер текста должен быть меньше 2500 символов
  • Комментарии не найдены