У Нацбанку повідомили про ризики для своєї незалежної роботи після виборів

nbu5bigkopiya4650x410

У комітеті з монетарної політики Національного банку України дішли до висновку, що після завершення президентских виборів існують ризики для збереження незалежності установи. Втрата політичної незалежності НБУ загрожує припиненням співпраці з міжнародними кредиторами.

Про це йдеться у підсумках засідання комітету з монетарної політики НБУ, опублікованих на сайті установи.

У Національному банку також бачать суттєві ризики для цінової стабільності в Україні, через судові рішеннями на користь колишніх власників ПриватБанку у справі про його націоналізацію. Економісти НБУ пов’язують набуття чинності цих рішень, із загрозами для фінансової стабільності України.

«Крім того, в умовах політичної невизначеності актуальним залишається також ризик для збереження незалежності Національного банку, яка є фундаментом для посилення довіри бізнесу та населення до рішень з монетарної політики і банківського нагляду», — повідомили члени комітету з монетарної політики Нацбанку.

За підсумками засідання цього комітету ухвалили рішення про зниження облікової ставки в України ні 0,5 відсоткових пунктів — до 17,5% річних.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам.

Національний банк — за законом є незалежним інститутом, що здійснює державний нагляд у банківській сфері, а також відповідає за монетарну політику (інфляцію та стабільність гривні).


Оставьте свой комментарий

0 / 2500 Ограничение символов
Размер текста должен быть меньше 2500 символов
  • Комментарии не найдены