Сенатори США підготували законопроект про санкції проти будівельників «Північного потоку-2»

b8d92a532c0ac875d8b17481db30fb04

Американські сенатори, від республіканської партії Тед Круз та демократ Джин Шахін, підготували законопроект, який пропонує ввести санкції проти будівельників газопроводу «Північний потік-2», про це пишуть видання Foreign Policy та Bloomberg.

У документі пропонується запровадити санкції проти європейських кораблів, які задіяні в укладанні нового трубопроводу. Автори зауважують, що у роботі вони використовують «технологічні ноу-хау, які є у західних енергетичних компаній, але немає в Росії».

У разі схвалення законопроекту під санкції потраплять фізичні та юридичні особи, які продають або орендують кораблі для використання в будівництві «Північного потоку-2». Крім того, документ передбачає обмеження для тих, хто надає для цих кораблів фінансову і технічну підтримку, а також страхує їх.

Раніше США вже попереджали, що адміністрація Дональда Трампа може запровадити санкції щодо європейських компаній, які беруть участь у будівництві «Північного потоку-2».

Проти будівництва газопроводу по дну Балтійського моря з Російської федерації до Німеччини виступають східноєвропейські країни, в тому числі Україна. Незадоволення проектом «Газпрому» висловлювали також і чиновники в Брюсселі. Вони вважають, що «Північний потік-2» посилить залежність Євросоюзу від поставок російського газу, а також загрожуватиме внутрішньому ринку Європи та порушує положення енергетичної політики ЄС. У березні депутати Європейського парламенту висловилися за припинення проекту цього газопроводу.

Згідно з планами РФ та її європейських, переважно німецьких, партнерів, газопровід «Північний потік-2» має бути запущений у 2020 році. Росія намагається скоротити до мінімуму або й припинити транзит сировини через Україну.


Оставьте свой комментарий

0 / 2500 Ограничение символов
Размер текста должен быть меньше 2500 символов
  • Комментарии не найдены