Президент оголосив дату та місце об’єднавчого собору на якому утвориться помісна православна церква

13211

Об’єднавчий собор Української православної церкви призначено на 15 грудня, таку зяву зробив президент України Петро Порошенко, виступаючи на Форумі місцевого самоврядування сьогодні у Києві.

«Хочу розпочати свій виступ з оголошення важливої новини, яка нібито далека від теми місцевого самоврядування, але є важливою для всієї країни. І – довгоочікуваною. Радий оприлюднити дату об’єднавчого Собору, який має проголосити створення автокефальної помісної православної церкви в Україні. Цей Собор затвердить її статут, нашої нової церкви. Цей Собор обере Предстоятеля. Отже, собор відбудеться 15 грудня 2018 року в Святій Софії, яка протягом століть була центром українського релігійного життя», – сказав Петро Порошенко.

Президент України до цього висловив намір після об’єднавчого собору, на якому буде створена єдина українська помісна православна церква і обраний її предстоятель, поїхати разом із головою нової церкви до Вселенського патріархату на церемонію отримання томосу про автокефалію для УПЦ.

29 листопада синод Вселенського патріархату, який є материнською церквою щодо всіх православних церков світу і підтвердив, зокрема, що саме він, а не Московський патріархат, є материнською церквою і для православних України. На синоді прийняли проект установчого статуту української церкви в контексті раніше ухваленого рішення надати їй автокефалію і в очікуванні на проголошення томосу про це. Згадане рішення про автокефалію синод остаточно підтвердив на своєму попередньому засіданні 11 жовтня.


Оставьте свой комментарий

0 / 2500 Ограничение символов
Размер текста должен быть меньше 2500 символов
  • Комментарии не найдены