ПАРЄ відклала рішення, яке уможливлює повернення делегації Росії

24tn1

Парламентська асамблея ради європи перенесла дебати та розгляд резолюції, за якою російська делегація може поврнутись до ПАРЕ та могла ускладнитись процедура накладення та продовження санкцій. Наступний раунд дебатів має відубтись у січні 2019 року. За це проголосували 99 з 194 членів ПАРЄ. Тепер доповідь повернули на доопрацювання.

Причиною для перенесення стала відсутність у залі голосів для зміни правил.

Російські політики розкртикували рішення делегатів ПАРЕ. Так голова комітету Ради Федерації з міжнародних справ Костянтин Косачов розкритикував перенесення розгляду доповіді і заявив, що ПАРЄ начебто й надалі перебуває в глибокій кризі:

«Не дивлячись на те, що чинний регламент ПАРЄ, як констатували незалежні міжнародні юристи, суперечить Статуту Ради Європи, для цих русофобів головне - не ПАРЄ і не Рада Європи, а можливість продовжувати зводити міждержавні рахунки… поки асамблея залишається місцем зведення міждержавних рахунків, Росія не готова брати в ній участь» — Заявив він російським журналістам.

Українські делегати та офіційні особи були білш оптимістичні. Перший заступник голови Верховної Ради, член української делегації в ПАРЄ Ірина Геращенко написала у фейсбук:

«Фантастичний день в ПАРЄ. Виступи української делегаціі таки зламали хід дискусіі і нам вдалося завалити резолюцію, якою змінювалися регламенти Асамблеї і поверталася російська делегація.

Звичайно, не лише виступи. Український посол Dmytro Kuleba, вся українська делегація всі ці місяці працювали з дипломатами, політиками, парламентами всіх країн Ради Європи, закликаючи не торгувати принципами. Не зраджувати засад Асамблеї, не вестися на торг і шантаж РФ.

Ми перемогли. Цей ганебний рапорт перенесли на січень, бо сьогодні його б провадили, але й в січні немає жодного шансу його протягти через ПАРЄ. Я виступала за те, аби вбити цей рапорт сьогодні.

Це був найдраматичніший день в ПАРЄ. Й наша делегація довела, що ми - команда, що ми вміємо бути єдиними і захищати спільні цінності» — Нписала вона.


Оставьте свой комментарий

0 / 2500 Ограничение символов
Размер текста должен быть меньше 2500 символов
  • Комментарии не найдены