Генеральний прокурор заявив про завершення розслідування по справі нападу на Катерину Гандзюк

74631-1large1

Слідство встановило всіх, хто замовив і організовував напад на чиновницю міської ради Херсона та ативістку Катерину Гандзюк, таку заяву зробив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

В інтерв’ю телеканалові ICTV чиновник зауважив, що в цій справі вже оголошено підозру помічникові одного з народних депутатів (ідеться про Ігоря Павловського, який до 6 листопада був помічником народного депутата Миколи Паламарчука (фракція «Блоку Петра Порошенка»), – 10 листопада його затримали в Херсоні, 12 листопада суд у Києві взяв його під арешт).

«І думаю, що найближчим часом ми оголосимо ще низку підозр, які остаточно покажуть коло осіб, причетних до замовлення, організації і виконання цього злочину», – заявив Луценко.

За словами генпрокурора, слідство має кілька десятків версій цього злочину, однак слідчі сходиться до однієї з них, вони вважають що знайшли основну версію і основний мотив. «Ми бачимо мотив – це активність Гандзюк проти однієї з великих корупційних схем місцевої влади», – сказав він.

«Я пересвідчився у висоті її антикорупційного запалу. І саме через це вона стала жертвою», – заявив генпрокурор, згадуючи, як відвідував Гандзюк у лікарні.

Виконувачка обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради Катерина Гандзюк померла в лікарні в Києві 4 листопада через відрив тромбу. Це все сталось на тлі поранень після нападу на неї. 31 липня її облили в Херсоні концентрованою сірчаною кислотою. За даними медиків, у неї були опіки 40% шкіри і пошкодження очей.

Катерина Гандзюк мала в Херсоні неоднозначну репутацію. Її прихильники виставляють чиновницю Гандзюк як «активістку», яка, за їхніми словами, боролася з корупцією серед місцевих правоохоронців; саме в такій ролі борця з корупцією вона стала широко відома після нападу на неї в Україні і за кордоном. Водночас її критики заявляють, що Гандзюк, на своїй посаді виконувачки обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради, сама створила і очолила корупційні схеми з міським майном і чинила перешкоди активістам-антикорупціонерам, які намагалися з цими схемами боротися. Офіційно правоохоронні органи України не висловлювалися з приводу цих звинувачень.


Оставьте свой комментарий

0 / 2500 Ограничение символов
Размер текста должен быть меньше 2500 символов
  • Комментарии не найдены