Офіційне представництво президента України в АР Крим виступило із роз’ясненням, щодо можливості перетинати КПВВ на адміністративному кордоні із Кримом, після рішення уряду про тимчасову заборону в’їзду/виїзду.
«За результатами обговорень представництва, Офісу президента та уряду, інформуємо про перелік можливих гуманітарних підстав для перетину КПВВ на час тимчасового обмеження їх роботи», – написано на Фесбук сторінці представництва.
Гуманітарні підстави можуть бути наступними:
- подача абітурієнтом (із одним з батьків/опікунів) документів для вступу до навчального закладу;
- у випадках відсутності реєстрації місця проживання, проте наявності інших підтверджень проживання в Криму/на підконтрольній Уряду території;
- необхідності дотримання принципу єдності сім’ї;
- у випадках тяжкої хвороби особи та необхідності поповнення запасів ліків та/чи отримання медичної допомоги;
- у випадках смерті або тяжкої хвороби близьких родичів;
- в інших випадках, коли є підстава вважати, що ситуація вимагає невідкладного перетину особою адміністративної межі в будь-якому напрямку (зокрема й у випадках політично мотивованого переслідування з боку окупаційної влади).
Після в’їзду на територію України обов’язкоим правилом для всіх є встановлення додатку «Дій вдома» та самоізоляції на два тижні. При цьому можна достроково припинити самоізоляцію, у випадку, якщо ПЛР тест на COVID-19, дасть негативний результат.
Вирішувати, чи є наявні підстави для перетину адмінкордону буде Державна прикордонна служба за погодженням з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Напередодні уряд України ухвалив рішення про тимчасове припинення роботи контрольних пунктів в’їзду-виїзду до анексованого Криму
Вранці 8 серпня президент України Володимир Зеленський доручив уряду переглянути режим роботи контрольно-пропускних пунктів виїзду/в’їзду в анексований Крим, які розташовані на адмінкордоні з Херсонською областю. Це доручення президент дав через стрімке зростання хворих коронавірусом в Україні.