Українці по-новому заплатять податки за свої квартири: платежі можуть злетіти в рази
Замість того, щоб рахувати податок виходячи з площі житла, головний парламентський фінансовий махінатор від «слуг народу» пропонує враховувати тільки її вартість.
Наприклад, за діючими правилами в Києві за квартиру в 70 квадратів вартістю 1,2 млн грн потрібно заплатити податок на нерухомість в розмірі 708,4 грн. А за новими правилами – 2400. За таку ж квартиру, але вартістю в 2 млн грн (наприклад, житло знаходиться в центрі) за діючими правилами потрібно заплатити ті ж 708,4 грн, а за новими правилами – 4000, роз’яснює на наочних цифрах OBOZREVATEL.
«Наприклад, якщо у вас триповерховий будинок в передмісті Києва, а мені від бабусі залишився будинок такого ж метражу в поганому місці. Ми будемо платити однаковий податок. А це неправильно. У нас є база оцінки нерухомості, дали час підготувати базу. Будуть стягувати податок виходячи з вартості житла», – маніпулює свідомістю глава профільного комітету Ради Данило Гетманцев.
На загал, слуги прагнуть щорічно стягувати з кожного помешкання 0,02% від оціночної вартості власності.
В той же час, вони з великою турботою про малозабезпечених зазначають, що можуть не платити за квартири:
- пенсіонери,
- ветерани,
- малолітні або недієздатні,
- якщо ціна квартири до 300 мінімалок (в містах-мільйонниках)
- якщо ціна квартири до 100 мінімалок в містах з населенням до 1 млн осіб.
Для будинків :
- якщо ціна до 600 мінімалок в великих містах
- якщо ціна до 250 мінімалок – в містах з населенням до 1 млн осіб.
Щоправда, тут варто пам’ятати, що для оцінки нерухомості всіх українців знадобиться досить тривалий період. На це Данило Гетманцев відводить Кабміну рівно рік.
Аналітик Сергій Родлер пояснює: прив’язка до вартості житла приведе до того, що податок буде щорічно зростати. Так, одне з найстаріших агентств нерухомості в світі – Knight Frank Group опублікувало список міст з найвищим темпом зростання цін на житло в 2020 році і Київ зайняв в ньому 11 місце з цифрою в 11,2%. В інших регіонах країни ситуація схожа. Причому, зростає не тільки «вторинка», але і «первинка» через велику кількість імпортних будматеріалів, та через зростання курсу долара.
Довідково
Згідно з бюджетними планами влади, з 1 січня 2021 року мінімальна зарплата (МЗП) зросте до 6 тис. грн, а з 1 липня – до 6,5 тис. гривень