Комітет Ради підтримав законопроект про обіг цивільної вогнепальної зброї
Комітет з питань правоохоронної діяльності підтримав законопроєкт щодо обігу цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї №4335.
Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.
В разі прийняття, цей законопроект передбачає встановлення таких категорій цивільної вогнепальної зброї:
- А – автоматична вогнепальна зброя;
- В – гладкоствольна короткоствольна вогнепальна зброя (травматична);
- С – короткоствольна вогнепальна зброя;
- D – довгоствольна вогнепальна гладкоствольна зброя;
- Е – довгоствольна вогнепальна нарізна і комбінована вогнепальна зброя.
Власники певної категорії зброї отримуватимуть посвідчення на кшталт посвідчення водія. У цьому документі зазначатимуться категорії зброї, яку може набути власник, а на кожну одиницю зброї запроваджується технічний паспорт, у якому подаються відомості про власника та серійний номер зброї.
Не всякий громадянин України зможе стати власником зброї, а лише особи, які:
- не мають медичних протипоказань;
- не мають судимості, що погашена чи знята у встановленому законом порядку за злочини передбачені Розділами I, II, III, IV, VI, IX, XII, XIII, XIV, XV, XVII, XVIII, ХІХ, XX Особливої частини Кримінального кодексу України (крім реабілітованих);
- не притягалися до адміністративної відповідальності протягом останнього року за частиною третьою, четвертою статті 126, статтями 130, 17219, 17220, 173, 1732, 1733, 174, 1831, 1843, 185, 186, 1868, 187, 190-1956, 203, 2031, 2041, 2042-2044 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Автори законопроекту також пропонують запровадити обов’язкове страхування цивільної відповідальності за шкоду, яка може бути заподіяна третій особі або її майну внаслідок володіння, зберігання чи використання зброї.
У рамках проєкту закону передбачено створення Єдиного державного реєстру цивільної зброї та встановлюються засади його ведення.
Запроваджуються також курси з вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та її застосування, визначаються заборонені до цивільного обігу вогнепальна зброя, бойові припаси до неї, частини зброї та додаткове обладнання.
Букви нагадують, що Зеленський не підтримав всенародну петицію про легалізацію зброї, назвавши такий крок передчасним. Володимир Зеленський взагалі виступав проти легалізації зброї в Україні.
А от колишній Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявляв, що в нашій країні варто легалізувати зброю і проституцію.