Про короткострокову мету України, прийти до принципу мирного співіснування з РФ заявив Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час підсумкового брифінгу 2020 року.
«Особисто я вважаю, що короткострокова мета в наших відносинах з РФ — це вихід на принцип мирного співіснування. Зараз є війна між Росією і Україною. Це факт. Ми повинні припинити війну, повернути мир в Україні, відновити нашу територіальну цілісність. Але ми розуміємо, що Росія від цього не зміниться, навіть коли ми досягнемо цього результату, і стратегічні цілі Росії щодо України залишаться незмінними. А це деструктивні, руйнівні сили», — пояснив він на брифінгу.
Кулеба вважає, що принцип мирного співіснування відповідав би інтересам України.
«Потім, зі зміною політики — це вже довгострокова мета — коли Росія усвідомлює неминучість української незалежності, суверенітету, українського існування, як частини західного світу і члена НАТО і ЄС, ми можемо перейти до принципу співіснування, коли ми будемо терпіти один одного і дивитися в нові можливості», — наголосив він.
Він також заявив, що офіційний Київ має розробити чітку стратегію відноси із країною-агресором, без якої відносини з РФ «ми не можемо гарантувати нашу безпеку і чітко вибудовувати стратегічні перспективи розвитку нашої економіки».
«Я розмовляю з колегами і в уряді, і в Раді національної безпеки і оборони. Ми говоримо про це, і є певні напрацювання», — резюмував глава МЗС України.
Варто зауважити, що в лютому-березні 2014 року Російська федерація зчинила ряд дій, які були спрямовані на підрив української незалежності та вбивство громадян України. Мова йде про спецоперацію з окупації Криму, інспірування сепаратистських сил в Луганській і Донецькій області та пішла на пряме військове вторгнення в серпні 2014 і лютому 2015 років. Крім цього російські посіпаки зчинили серію терактів, в тому числі із людськими жертвами.
Агресія зі сторони РФ продовжується, Кремль продовжує підживлювати війну на Донбасі грошима і озброєнням, створивши в окупованих районах повноцінну армію в складі кадрових російських військових, громадян РФ і місцевих сепаратистських елементів.
В результаті російської агресії загинули понад 10 тисяч українців, понад 20 тисяч отримали поранення, 1,8 мільйона українців стали внутрішньо переміщеними особами.
Країни Заходу (ЄС, США, Японія) у відповідь на агресію РФ проти України ввели секторальні і персональні економічні антиросійські санкції.