Нещодавній вихід у море з бухти Арундле (штат Меріленд) поставив крапку у заводських, швартових та ходових випробуваннях українського катера «Слов’янськ».
Менше ніж рік тому, Берегова охорона США, в присутності Президента України здійснила передачу Україні двох патрульних катерів типу Island на військово-морській базі у Балтіморі. Після офіційної церемонії підняття українських прапорів, розпочалися процеси технічного обслуговування та підготовки українських екіпажів до проходження служби на них. Тоді повідомлялося, що згодом вони будуть транспортовані до Одеси, і комплекс всіх підготовчих процедур займе біля року. Справа надання військово-технічної допомоги Україні від США, що була започаткована тоді ще президентом, Порошенком, триває за інерцією ще й досі.

Нещодавній вихід у море з бухти Арундле (штат Меріленд) поставив крапку у заводських, швартових та ходових випробуваннях українського катера «Слов’янськ» (бортовий номер Р-191).
Під час ходових випробувань на борту були присутні українські екіпажі катерів типу «Айленд», які зараз проходять десятитижневий курс підготовки на базі Морського інституту технологій та аспірантури (MITAGS) місто Лінтікум.

Для українських екіпажів це було перше знайомство з катерами безпосередньо в морі. Вони мали змогу спостерігати за особливостями організації швартових робіт, проведенням маневрених та швидкісних випробувань «Айлендів». Також українські моряки переконалися в ефективності нового встановленого обладнання та стабільній роботі головних систем.
Патрульний катер «Слов’янськ» наразі є основною платформою для підготовки українських військових моряків із двох екіпажів, допоки катер «Старобільськ» (Р-190) не завершить дообладнання та не пройде ходові випробування.
Прибуття «Старобільська» та «Слов’янська» до України очікується восени цього року. — доповідають ВМС ЗС України.
Слід нагадати, що під час церемонії підняття прапорів, 27 вересня 2018 року, було зазначено:
«У подальшому при проведенні відповідної політики можливе отримання й інших катерів цього типу Україною, а також інших необхідних плавзасобів від США».
Отже, чи отримає процес військово-технічної допомоги Україні від Західного Світу подальший розвиток, залежить цілком і виключно від шостого президента України. Це його персональні Сцілла і Харібда.