Як відомо, заборона на будівництво «Північного потоку 2», прописана в новому військовому бюджеті США, і вступає в силу негайно. Це спричинило скривджену реакцію офіційного Берліну на тлі нового шпигунського скандалу довкола газопроводу.
Втручанням у внутрішні справи назвали в суботу в Берліні рішення Вашингтона ввести санкції по відношенню до європейських компаній, зайнятих на спорудженні газопроводу «Північний потік 2».
Про це повідомляє БізнесЦензор.
Берлін ображається
Берлін відкидає «екстериторіальні санкції такого роду».
«Вони торкнуться німецьких і європейських компаній і є втручанням у наші внутрішні справи», — прокоментувала ситуацію прес-секретар канцлера ФРН Ульріке Деммер. За її словами, з урахуванням переговорів щодо газового транзиту через Україну, заходи США подібного роду, які обґрунтовані «особливо захистом України, особливо незрозумілі».
«Між Україною і Росією з підтримкою Європейської комісії та уряду ФРН було досягнуто принципової згоди про новий газовий транзитний договір через Україну з 2020 року. Ми вітаємо той факт, що в п’ятницю було підписано конкретну угоду», — зазначила вона.
Євросоюз в суботу також висловив незгоду з Вашингтоном, який оголосив про введення санкцій відносно компаній, що беруть участь в реалізації будівництва газопроводу «Північний потік 2».
«ЄС принципово заперечує проти введення санкцій щодо європейських компаній, що ведуть законний бізнес», — прокоментував ситуацію представник ЄС.
Агент Штазі керує Північним Потоком-2
В той же час, стало відомо, що «Північний потік-2» очолює колишній агент Штазі і друг Путіна. Маттіас Варніг, 64-річний гендиректор компанії Nord Stream 2 AG, яка є оператором газопроводу «Північний потік-2», шпигував на східнонімецьку таємну поліцію Штазі з 1974 року.
Під кодовим ім’ям «Артур» Варніг з Дюссельдорфської торгової місії НДР доставляв інформацію про західнонімецькі компанії до Східного Берліна, йдеться у матеріалі Der Standart.
Варніг родом з Альттеберна в Бранденбурзі, навчався в Східно-Берлінському економічному університеті в Східній Німеччині. «З 1981 по 1990 рік Маттіас Варніг обіймав різні посади в уряді НДР, зокрема в Міністерстві зовнішньої торгівлі та кабінеті міністрів», – йдеться на сайті Nord Stream 2.
У 1990 році Варніг перейшов до Дрезднер Банку, у 1991 році відкрив своє представництво в Петербурзі. У той час нинішній президент РФ Владімір Путін був там чиновником і відповідав за зовнішні відносини.
Два екс-агенти — Путін був у Дрездені в якості представника КДБ — стали друзями, йдеться у матеріалі. Варніг також допомагав Путіну приватно, повідомляє Die Welt. Коли його дружина Людмила тяжко постраждала в ДТП у 1993 році, операція була здійснена за кошти Дрезднер Банку в Німеччині.
Починаючи з 2006 року, Варніг очолив «Північний потік», який побудував перший трубопровід через Балтійське море. Він також є членом наглядових рад оператора трубопроводу «Транснефть», державного російського банку ВТБ та російського нафтового гіганта «Роснефть», а також є членом ради директорів “Gazprom Schweiz AG”.
У 2012 році Путін нагородив його «орденом Пошани». У Варніга також є квартира в Москві. Він постійно живе зі своєю другою дружиною у Баден-Вюртемберзі.