Телевізійному каналу BBC World News заборонили мовлення на материковій території Китаю за «серйозне порушення правил висвітлення новин»
У своїй заяві Адміністрація національного радіо і телебачення Китаю (NRTA) в четвер вказала, що BBC World News серйозно порушила правила теле- і радіомовлення на території КНР.
У зв’язку з цим відомство вказало на репортажі, які, з точки зору влади країни, не відповідали принципам правдивості та об’єктивності, підривали національні інтереси і етнічну солідарність Китаю.
«Оскільки робота телеканалу не відповідає вимогам мовлення в Китаї як міжнародного каналу, BBC World News не має права продовжувати роботу на території КНР. NRTA не прийме заявку каналу на мовлення в наступному році», — цитує ВВС заяву регулятора.
ВВС неодноразово повідомляла про порушення прав тисяч мусульман (уйгурів та інших етнічних груп) в автономному районі Синьцзян на заході Китаю.
Також влада Китаю критикувала канал за репортажі про коронавірус.
Однак в контексті заборони на мовлення BBC World News у Китаї більш значущою обставиною є те, що на минулому тижні китайський англомовний телеканал China Global Television Network (CGTN) позбувся ліцензії на мовлення у Великій Британії. Відразу після цього китайське МЗС почало скаржитися на зміст новин ВВС.
Британський регулятор Ofcom заявив, що китайський міжнародний новинний канал, який був доступний в Британії в деяких кабельних мережах, а також на супутниковій платформі Freesat, перебував під контролем Комуністичної партії Китаю, що не відповідає вимогам закону про редакційну незалежність.
Міністр закордонних справ Великої Британії Домінік Рааб назвав рішення про заборону на мовлення BBC World News у Китаї «неприйнятним обмеженням свободи засобів масової інформації».
«У Китаї одні з найжорсткіших обмежень ЗМІ і свобод інтернету на планеті, і цей останній крок лише зашкодить репутації Китаю в очах світу», — заявив Рааб.