Український уряд на своєму засіданні, 13 січня прийняв рішення підтримати концепцію Загальнодержавної цільової науково-технічної програми України на 2021 – 2025 роки.
Автори цього рішення в пояснювальній записці пишуть, що їх концепція визначає ключові проблеми науково-технічного розвитку космічної діяльності й шляхи їх розв’язання та очікувані результати.
Для того аби ці проблеми вирішити пропонують задіяти сучасний механізм державного регулювання та саморегулювання, створення та забезпечення розвитку внутрішнього ринку космічних технологій, інформації та послуг, впровадження передових космічних технологій у цивільний сектор та цивільних технологій у космічну індустрію (що саме мається під цим на увазі не розшифровується).
Крім цього автори пишуть, що їх концепція визначає низку способів реалізації державних інтересів в космічній сфері. Зокрема вони хочуть аби держава здійснювала повномасштабну співпрацю з приватним сектором економіки та стимулювала й розширювала міжнародне співробітництво. З конкретних напрямків згадуються спільні проекти та розробки в рамках програми Європейського Союзу «Горизонт-Європа», в рамках співпраці з Європейським космічним агентством, NASA та іншими провідними космічними агенціями.
Планується, що в рамках реалізації програми українці отримають доступ до найсучасніших інформаційних технологій, зокрема до систем дистанційного зондування Землі та систем координатно-часового навігаційного забезпечення. Також за рахунок використання космічної інформації буде підвищено національну безпеку у військовій, політичній, економічній, соціальній, екологічній, науково-технологічній та інформаційній сферах.
Окремо сказано, що в рамках програми українська молодь зможе приймати участь в реалізації міжнародних науково-освітніх космічних проектах.
Програма не передбачає запуск ракет-носіїв космічного призначення з території України.
Орієнтовний обсяг фінансування для виконання програми становить приблизно 30 млрд гривень, у тому числі з державного бюджету приблизно 15 млрд гривень.
Варто зазначити, що конкретні кроки та конкретні видати при цьому не вказується. Так само не вказано конкретних цілей, які мають бути досягнуті.