Державний департамент США відреагував на звернення міністрів закордонних справ України, та Польщі. Заяву із відповіддю проголосив речник Державного департаменту США Нед Прайс під час брифінгу для преси у понеділок.
Він заявив, що США та державний департамент продовжать відслідковувати діяльність щодо втілення газпромівського проекту «Північний потік 2» і «це може призвести до введення додаткового покарання, включаючи санкції».
«Невірно вважати, що санкції є єдиним інструментом, який ми маємо у цій ситуації», – додав Прайс.
За словами пана Прайса, США продовжать «тісно працювати з Німеччиною а також з іншими союзниками та партнерами в Європі, щоб підтримати цілі, заявлені самою Європою».
Відповідаючи на питання про те, чи долучено Україну до розмов про «Північний потік 2», Прайс зауважив: «Звичайно, питання енергобезпеки постійно обговорюються з нашими найближчими союзниками та партнерами».
Минулого тижня, 19 лютого, Державний департамент США передав до американського Конгресу звіт щодо можливих санкцій проти газотранзитного проекту «Північний потік 2». Звіт передбачає запровадження санкцій проти російського судна «Фортуна» та його власника – компанії «КВТ-Рус».
Після появи звіту він підпав під критику зі сторони частини політиків від республіканської партії. Вони наголошували на тому, що проти «Фортуни» та «КВТ-Рус» вже діють американські санкції, введені в січні 2021 року.
Під час брифінгу для преси, речник Держдепу підкреслив, що у звіті, крім оголошення про санкції проти цих двох юридичних осіб, також міститься перелік компаній, які «сумлінно намагаються зменшити свою діяльність в рамках проекту «Північний потік 2».
«Звичайно, ці юридичні особи не підпадають під санкції США саме через те, що вони роблять чесні кроки у вірному напрямку, – заявив Прайс. – Їх 15, чи більше і, гадаю, це показує, що наша стратегія, включаючи законодавчі заходи, вжиті Конгресом, працюють з гарним результатом».