Агресія РФ вплинула на рішення про автокефалію для України

telmjob1

Російська агресія стала каталізатором, який вплинув на рішення Константинополя активізувати роботу та зусилля з надання автокефалії для Української православної церкви. Про це в інтерв'ю ВВС-Україна заявив архієрей Константинопольської церкви, представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков Іов (Геча).

За його словами, факт агресії РФ поставив крапку у дискуссіях про автокефалію.

«Багато людей в Україні постраждали і страждають від війни в Донбасі. Багато людей через політичні питання, агресію, яку, за їх словами, вони відчувають в Україні з боку Росії та через політику РПЦ не знаходять собі місця в церкві Московського патріархату. Нам писали люди, які казали: "ми більше не можемо, наша совість не дозволяє нам відвідувати ці храми, коли ми бачимо, що відбувається в нашій державі», - заявив Іов.

Раніше пан Іов зауважив, що канонічно Української православної церкви (УПЦ) Московського патріархату в Україні більше не існує. Крім того, Іов уточнив, всі ієрархи українських церков мають однаковий статус, тому мають рівні права на участь в об'єднавчому соборі. Який заплановано найближчим чаосм.

Оставьте свой комментарий

0 / 2500 Ограничение символов
Размер текста должен быть меньше 2500 символов
  • Комментарии не найдены