Верховна Рада підтримала за основу законопроект про державну мову

mova193654x506bad1

За законопроект який визначає статус Української мови в державі проголосували 261 депутат.                     

Законопроект закріплює українську мову єдиною офіційною мовою в Україні. Українську мову мають застосовувати в усіх сферах суспільного життя, за вийнятком приватного спілкування.

В законі зазначено, що кожен громадянин України зобов'язаний володіти державною мовою, а держава, зі свого боку, має забезпечити можливість для цього. Екзамен з Української буде обов’язковим при отримані громадянства іноземцями.

Документ зобов'язує високопосадовців та державних службовців володіти українською мовою.  Окрім них знати та вільно користуватись українською мовою мають офіцери, правоохоронці, представники спецслужб, адвокати, нотаріуси, керівники державних та комунальних дитсадків, директори шкіл, закладів середньої та вищої освіти, вчителі, викладачі, науковці, медики державних і комунальних закладів та інші.

Закон передбачає, що робоче спілкування має відбуватися українською мовою, як і діловодство та документообіг. Судочинство проводиться державною мовою, виключення можливі лише відповідно до процесуального кодексу. Українська мова використовується у Збройних силах України та під час перетину державного кордону.

Документ визначає, що кожен громадянин України має право здобути освіту державною мовою. У дитсадках поряд із українською мовою можна використовувати мову нацменшин відповідно до законодавства. Зовнішнє незалежне тестування з 2025 року можна буде скласти тільки українською мовою (за виключенням іноземних мов).

Єдиний документ, який підтверджуватиме рівень володіння українською мовою буде державний сертифікат встановленого зразка.

Оставьте свой комментарий

0 / 2500 Ограничение символов
Размер текста должен быть меньше 2500 символов
  • Комментарии не найдены