Сьогоднi Україна відзначає День захисника

14 жовтня відзначається День захисника України
14 жовтня відзначається День захисника України.
За відповідний закон  «Про внесення зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України» у 2015 році  проголосували 244 нардепи.

Раніше Днем захисника Вітчизни вважалося 23 лютого – день радянської армії.

14 жовтня за юліанським календарем відзначається свято Покрови Пресвятої Богородиці. Серед Богородичних свят «Покров Пресвятої Богородиці» належить до особливо шанованих в Україні. Його традиція бере свій початок ще від часів прийняття християнства і упродовж віків набирала національного підтексту, відповідно до суспільно-історичних обставин. Особливо шанованою була «Покрова» і за часів козаччини. Запорожці мали на Січі Покровську Церкву, від якої починали свої походи на ворогів.

Зазначимо, Українська Повстанська Армія у 1947 р. проголосила день Покрову Пресвятої Богородиці своїм офіційним святом.

Нагадаємо, 14 жовтня 2014 року Президент Петро Порошенко звернувся до українців з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці, закликаючи встановити День захисника України саме 14 жовтня.

«Для нас це свято не тільки народне і релігійне, а й національне. Воно єднає країну, закликає усіх до згуртованості перед сучасними викликами та загрозами. Нині, коли на східних теренах України точиться боротьба за незалежність і суверенітет держави, маємо бути гідними спадкоємцями духовних цінностей та продовжувачами багатих традицій і славних справ предків», — зазначив Петро Порошенко.

Оставьте свой комментарий

0 / 2500 Ограничение символов
Размер текста должен быть меньше 2500 символов
  • Комментарии не найдены