Рада схвалила нову модель оподаткування легкових авто, що ввозяться в Україну

0-421

Верховна рада схвалила нову модель оподаткування раніше ввезених авто з іноземною реєстрацією. Відповідний законопроект №8487 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів» парламент ухвалив у другому читанні сьогодні, 8 листопада.

За закопроект проголосували 250 народних депутатів.

Проектом запроваджується нова модель оподаткування акцизним податком легкових моторних транспортних засобів. У запропонованій системі повинна відбутися зміна оподаткування одиниці об'єму двигуна транспортного засобу на оподаткування одиниці легкового транспортного засобу.

Так, ставка податку для відповідного транспортного засобу визначається за формулою: Ставка = Базова ставка помножена на  Кефіціент двигуна та на  Коефіціент віку авто.

У цій формулі ставка базова - ставка податку встановлена у розмірі євро за 1 транспортний засіб:

Кефіцієнт двигуа вираховується діленням об'єму циліндрів двигуна внутрішнього згоряння відповідного транспортного засобу в куб. см на 1000 куб. см.

Вік вираховується, відповідно до кількості повних календарних років з року, наступного за роком виробництва відповідного авто, до року визначення ставки податку.

При цьому для нових авто та авто, що використовувалися до одного повного календарного року, коефіцієнт дорівнює 1, а для транспортних засобів, що використовувалися понад 15 повних календарних років, коефіцієнт дорівнює 15.

Для електромобілів встановлюється у розмірі 1 євро за 1 кВт. годин ємності електричного акумулятора таких транспортних засобів.