Конституційний суд відмовився розглядати питання мораторію за землю

30main1

Судді Конституційного суду України відмовився розглядати конституційне подання групи народних депутатів які хотіли аби суд розглянув питання можливості скасування мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення. Про це повідомляє прес-служба КСУ.

1 листопада на своєму засіданні Велика палата Конституційного суду України розглянула питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 69 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пунктів 14, 15 Розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України.

«Постановлено ухвалу Великої палати Конституційного Суду України про відмову у відкритті конституційного провадження у справі», - йдеться в повідомленні розміщеному на сайті суду.

До цього, у лютому 2018 року Конституційний суд України вже відмовляв у відкритті конституційного провадження про скасування мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення.

Однак, у травні Європейський суд з прав лдини у своєму вироку визнав мораторій на продаж землі в Україні порушенням прав людини. Суд рекомендує прийняти законодавчі або інші заходи для забезпечення справедливого балансу між інтересами власників фермерських господарств і суспільства. При цьому Європейський суд підкреслює, що його рішення не вимагає негайного запровадження ринку землі.

Нове подання було зареєстроване у липні 2018 року народні депутати вдруге звернулися до Конституційного суду з поданням про визнання неконституційним мораторію на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення. У цьому поданні вони звертали увагу на висновки ЄСПЛ, та на порушення 41 статті Конституції, де йдеться про право власності.


Оставьте свой комментарий

0 / 2500 Ограничение символов
Размер текста должен быть меньше 2500 символов
  • Комментарии не найдены