Може ви помилилися професією?

Лариса Волошина
Під час зустрічі в Києві кримського бранця Олександра Костенка одна з журналісток запитала його: "Повідомлялося, що ви взяли російський паспорт. Прокоментуйте будь ласка". В такі хвилини мені хочеться спіймати ту "прохвесіаналку" та зазираючи в очі промовити: "Любонька! Не намагайтеся думати. Вам же боляче". Якщо коротко, то Україна не визнає законність отримання окупантських аусвайсів мешканцями окупованих територій. Для нас це не документ, тому його отримання не несе для українського громадянина, який мешкає в окупації ніяких наслідків. Громадянства їх не позбавляють, штрафи, або інші санкції не назначають. У нас навіть закон відповідний мається в наявності. Погугліть перед тим як задавати "гострі питання". Україна виходить з розуміння, що якщо кримчанин взяв російський паспорт, значить йому так було треба.

Ба більше! Насильницька паспортизація є воєнним злочином, згідно Конвенції 1949 року. Тож замість каверзних питань до кримчан, краще збирати докази про черговий злочин окупантів по нав’язуванню окупованому населенню свого громадянства. Є ще один момент. А саме те, як такі питання з боку українських журналістів сприймаються на окупованих територіях. Задаючи питання про наявність російського паспорту кримчанину таким тоном, наче він Неню зрадив, ми самі немов би внесемо в інформаційний простір подвійні сенси та невизначеність. Адже або ми не визнаємо наявність паспорту за набуття українським громадянином російського громадянства, або вважаємо інформацію про його наявність за компромат проти людини, яка була засуджена окупантами за участь в Майдані.

Тому перед тим, як питати щось, подумайте, може ви помилилися професією? Може вам треба до лікаря, який лікує пам‘ять? Може вам в акваріум до рибок, які не пам‘ятають, що про громадянство кримчан І російські паспорти вже було говорено та переговорено мільйон разів?
Лариса Волошина

Оставьте свой комментарий

0 / 2500 Ограничение символов
Размер текста должен быть меньше 2500 символов
  • Комментарии не найдены