Захистимо права меншин

Валерій Пекар
Останнім часом набрав силу дуже важливий тренд піклування про меншини: національні, ґендерні, з фізичними та розумовими обмеженнями тощо. Я вважаю це ознакою цивілізованості, безперечним здобутком, вартим поваги.
Однак є одна меншина, про яку зовсім забули. Йдеться про інтелектуальну меншину, іншими словами -- про розумних людей.
Чи є вони меншиною? Безперечно. Чи захищені їхні права? Навряд чи можна це стверджувати однозначно.
Давайте подумаємо, що можна зробити. (В якості робочої гіпотези використаємо грубу оцінку цієї меншини у розмірі 15%.)
1. Квоти при прийнятті до вищих навчальних закладів. Іншими словами, не менше 15% зарахованих абітурієнтів мусять бути розумними.
2. Квоти на представництво в усіх органах влади. Запровадження такої квоти дасть нам, наприклад, у парламенті 67 розумних людей -- в півтора рази більше, ніж нині! Ще більш радикально зміниться ситуація у певних місцевих радах.
3. Окремий телевізійний канал мовою меншини. Щоб представникам цієї меншини було, що дивитися, бо сьогодні вони такої можливості позбавлені.
4. Рівні права при прийнятті на роботу, в принципі, сьогодні забезпечені. Але є окремі місця, де варто цій проблемі приділити увагу, -- наприклад, наглядові ради державних підприємств.
Водночас я противник будь-якої форми соціально-культурної автономії цієї меншини. Це створить ґетто та ще більше поглибить розрив між нею та більшістю. Досить і того, що меншина, яку обговорюємо, зазвичай спілкується лише у своєму колі, має свої улюблені кафе і місця зустрічей. Я прихильник вільного спілкування представників меншини з іншими громадянами: це сприяє обміну культур та розвитку мультикультуралізму.
Захистимо права меншин!
Валерій Пекар

Оставьте свой комментарий

0 / 2500 Ограничение символов
Размер текста должен быть меньше 2500 символов
  • Комментарии не найдены